Loyal Digital Waterproof Thermometer
SKU: LO-LTD0004BRAND: Loyal Bakeware
- Waterproof
- Automatic power OFF
- ON/OFF switch
- Stainless steel food grade probe
- Sampling time 1 sec
- Data hold
- Max/Min temperature memory
- Protective probe cover
- Range -50°C to +150°C / -58°F to +302°F
(LO-LTD0004)
| SKU | LO-LTD0004 |
| Barcode # | 93416710070099 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001500000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: DC-PMO07.00
TRIANGLE 175ml (100pcs) Dessert Cup
$43.05
SKU: DC-PMOCU003
SQUARE 175ml Dessert Cup (100)
$52.40
SKU: DC-PMOCO014
SOFT ICE Sundae 105ml Dessert Cup (100)
$37.80
More From This Category
SKU: SP-NESTJUG
Jug with Nesting Measuring Cups and Funnel
$17.95
SKU: EA-10HOLEP
Paint Palette 10 Hole - Sweet Sticks
$3.80
SKU: LO-LP280RP
Loyal Silicone Pastry Brush 28cm
$9.10
SKU: LP0341RP
Loyal Rolling Pin with Guides 23cm
$9.95
SKU: LO-LS5260
Loyal Silicone Spatula/Scraper 28cm
$9.95
SKU: CCSCCFCL-HO5P
Cake Craft Handheld Steamer Pink
$40.85
SKU: LP0139RP
Loyal Rolling Pin with Guides 50cm
$28.95
SKU: CK-2349
CK Small Lustre Dust Spray Pump
$5.95