SQUARE 175ml Dessert Cup (100)
SKU: DC-PMOCU003BRAND: Martellato
55 x 55 mm x 80 mm h Capacity 175ml
55mm x 55mm x 80mm high
These high quality, elegant plastic containers are a fantastic way to serve your desserts.
A perfect way to display colours and layers and a great way to manage portion control to keep your costs down!
Can be used for dessert bars, catering functions, weddings, parties and more...
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-PMOCU003)
| SKU | DC-PMOCU003 |
| Barcode # | 8029859051263 |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.290m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.008352000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: DC-PMOCU002
SQUARE 120ml Dessert Cup (100)
$38.95
SKU: DC-PMOLO001
LOVE Heart 100ml Dessert Cup (100)
$39.85
More From This Category
SKU: DC-PMOLO001-C
LOVE Heart Lid - 100ml (100)
$22.50
SKU: DC-PMO07.00-C
TRIANGLE Plastic Lid - 85mm (100)
$26.65
SKU: DC-PMOTO001
CLASSIC Round 65ml Dessert Cup (100)
$34.55
SKU: LO-MDP050
Dariole Mould - 125ml (Box of 50)
$23.35
SKU: DC-ZENBO00
ZEN Bowl CLEAR 460ml (50)
$37.80
SKU: DC-PMOTO001-C
CLASSIC Lid - 42mm 50ml (100)
$14.35
SKU: DC-FRK100
Dessert Bar Fork Clear (100)
$17.38
SKU: DC-PMOCO012
VELA Slanted 140ml Dessert Cup (100)
$42.93