Easter Bunny and Egg Mould
SKU: SC-EGGBUNNYBRAND: Bake Group
EASTER BUNNY & EGG Silicone Chocolate Mould
Perfect for chocolates, fondant, ice cubes, butter, fudge and more.
The moulds are made out of food grade silicone and are non stick, flexible, detailed, dishwasher, freezer, microwave and oven safe
Sizes:
Eggs: 31mm diameter x 47mm high
Bunny: 37mm diameter x 47mm high
Mould includes 12 cavities
Mould comes with barcode and hangsell hole for retail convenience
(SC-EGGBUNNY)
| SKU | SC-EGGBUNNY |
| Brand | Bake Group |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.000299000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: KSCE0043
Katy Sue WINGS Silicone Mould
$19.95
SKU: KSCA0016
Katy Sue MINIATURE MUSIC SET Silicone Mould
$21.75
SKU: LO-ARL5030
Acetate Food Wrap Ribbon 50mm x 30M Roll
$10.50
SKU: SM174146
Christmas Trees Silicone Mould
$8.95
SKU: LO-MTAR40ROLL
Acetate Food Wrap Ribbon 40mm x 300m Roll
$56.70
SKU: VAD-KINGMED
Kingsbury Medallion Mould by Vintage Art Decor
$33.00
SKU: KSCE0050
Katy Sue ROSE LEAVES Silicone Mould
$19.95
SKU: LO-MDP050
Dariole Mould - 125ml (Box of 50)
$23.35