Dariole Mould - 125ml (Box of 50)
SKU: LO-MDP050BRAND: Loyal Bakeware
50mm Base x 55mm High BPA Free
Box of 50 Dariole Moulds
Made from odourless hygienic material
Temperature tolerance of -20 to +120ºC
Dishwasher and microwave safe
May be used in a buffet application e.g. bain-marie hot bath
Not suitable for conventional ovens
Ideal for use in the preparation of a wide variety of desserts especially Crème Caramel and Panacottas
50mm Base x 55mm High Diameter 65mm Volume 125ml
(LO-MDP050)
| SKU | LO-MDP050 |
| Barcode # | 9341671003862 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.5500kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.004000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: HA8140
Stencil Checkerboard Cake Side
$14.95
SKU: SP-7242
Sweetapolita Bake the World Happy Sprinkle Medley
$10.00
More From This Category
SKU: USBC-CM4300
Flamingo Silicone Mould
$3.50
SKU: SM174171
Silicone Mat Prancing Reindeer
$14.50
SKU: KSCA0016
Katy Sue MINIATURE MUSIC SET Silicone Mould
$21.75
SKU: SM00C30
Silicone Mat Batman Mask
$14.73
SKU: SC941283
Square Bubble Silicone Mould 18.5cm x 11cm
$14.95
SKU: BG-3606
Baby Sleeping Mould Large
$16.90
SKU: SC-DEGG
Decorated 90mm Easter Egg Silicone Mould
$6.65
SKU: KSCA0054
Katy Sue MINIATURE CHRISTMAS TREES
$16.95