Silicone Baking Mat 400 x 300mm - Loyal Prep & Bake
SKU: LP44400RPBRAND: Loyal Bakeware
Loyal 400 x 300mm Prep and Bake Silicone Mat
- Made of woven fibreglass coated with a heavy duty premium food grade silicone
- European & FDA Compliant
- Odour resistant, hygienic, does not harbour bacteria
- Freezer, microwave and oven safe
- Re usable in oven up to 3000 times
- Temperature range: -40°C to + 250°C
(LP44400RP)
| SKU | LP44400RP |
| Barcode # | 9341671007006 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000300000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: SC941146
Pansy Silicone Mould
$24.95
SKU: BNCED3732
Assorted Star Silicon Mould
$9.00
SKU: VAD-BRGIRON
Bridgeport Irongate Mould by Vintage Art Decor
$33.00
SKU: VAD-LOWLATT
Lowell Lattice Mould by Vintage Art Decor
$33.00
SKU: BNCES4403
Assorted Leaf Silicone Mould
$10.00
SKU: SM00C13
Silicone Mat Snowflakes XL
$27.00
SKU: KSCA0054
Katy Sue MINIATURE CHRISTMAS TREES
$16.95
SKU: BG-3812
Baby Sleeping Mould Small
$6.95