Cutter Large Number 100mm
SKU: HA8210BRAND: Loyal Bakeware
LOYAL Large Number Cookie Cutters
- All Loyal cookie cutters are displayed in a tin container with a window lid allowing you to see the contents and shapes when closed
- Set of 9 cutters
- Tinware will give long service if given proper care. Wash immediately in warm soapy water. Dry thoroughly with a cloth. Dry in a low oven to prevent rust.
- Dimension: 100mm
- Depth: 30mm
(HA8210)
| SKU | HA8210 |
| Barcode # | 9341671004067 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.3400kg |
| Shipping Width | 0.210m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.002352000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: ED3047H
Cachous 8mm Gold Hangsell (50g)
$3.35
SKU: CON-7X7X4-500
7x7x4" Cake Box PE Milkboard (100)
$66.00
SKU: CB6S1416
6mm MDF Board Silver Rectangle 14x16"
$6.19
More From This Category
SKU: HA7001
Cutter S/Steel Calyx Med No.2 35mm (Ea)
$3.78
SKU: HA-937651
Popsicle Ice Block Cookie Cutter
$3.70
SKU: HA7014
Cutter S/Steel Daisy Everlasting large (Ea)
$3.78
SKU: FF-DGFLY
Dragon Fly Cutter 9cm x 6cm
$4.95
SKU: FF-HHEEL
High Heel Cutter 9cm x 6cm
$4.95
SKU: HA-C527
Cutter S/Steel Orchid Cymbidium Large #3
$5.85
SKU: FF-COFPOT
Coffee Pot Cutter 9cm x 11cm
$4.95
SKU: HA7017
Cutter S/Steel Water Lily Leaves Set 3 (Ea)
$5.66