MDF Board 15mm White Round 14"
SKU: CB15-WR14BRAND: KWARE
The Masonite 15mm Board is perfect for your heavier than average cakes. Boasting a 15mm thickness, this cake board offers exceptional support during transportation and allows you to showcase the most elaborate cakes with confidence!
Available in a variety of shapes and sizes to complete any theme you desire!
- Sizes: 10in/25cm, 12in/30cm, 14in/35cm
- Colour: White
- Shape: Round
- Thickness: 15mm
- Food grade
- FDA certified & BPA FREE
- Individually shrink wrapped and barcoded
(CB15-WR14)
| SKU | CB15-WR14 |
| Brand | KWARE |
| Shipping Weight | 0.4400kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.330m |
| Shipping Cubic | 0.000545000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: CB4-WS11
4mm MDF Board White Square 11"
$2.75
SKU: CB4-WS09
4mm MDF Board White Square 09"
$2.10
SKU: CB15-WR10
MDF Board 15mm White Round 10"
$2.59
SKU: CB4-WS05
4mm MDF Board White Square 05"
$1.20
SKU: CB4-WS06
4mm MDF Board White Square 06"
$1.25
SKU: CB4-WR17
4mm MDF Board White Round 17"
$5.91
SKU: CB4-WR04
4mm MDF Board White Round 04"
$1.15
SKU: 01MO982
5mm MDF Board White Square 08" MONDO
$2.59