MDF Board 15mm White Round 12"
SKU: CB15-WR12BRAND: Mondo
The Masonite 15mm Board is perfect for your heavier than average cakes. Boasting a 15mm thickness, this cake board offers exceptional support during transportation and allows you to showcase the most elaborate cakes with confidence!
Available in a variety of shapes and sizes to complete any theme you desire!
- Sizes: 10in/25cm, 12in/30cm, 14in/35cm
- Colour: White
- Shape: Round
- Thickness: 15mm
- Food grade
- FDA certified & BPA FREE
- Individually shrink wrapped and barcoded
(CB15-WR12)
| SKU | CB15-WR12 |
| Brand | Mondo |
| Shipping Weight | 0.3800kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.000450000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: HA6510
Lollipop Sticks 200mm Plain (25 pk)
$3.75
SKU: CB4-WR10
4mm MDF Board White Round 10"
$2.20
SKU: CB4-BR12
4mm MDF Board Black Round 12"
$4.16
SKU: CB4-BR14
4mm MDF Board Black Round 14"
$5.06
SKU: CCBOX6-P
6 Hole Cupcake Box WHITE Select Insert (ea)
From $0.90
SKU: B084-500UM-WA
PE Milkboard WA Style 8x8x4 Cake Box (100)
$51.00
More From This Category
SKU: CB4-WS05
4mm MDF Board White Square 05"
$1.20
SKU: CB4-WR14
4mm MDF Board White Round 14"
$4.15
SKU: CB15-WR14
MDF Board 15mm White Round 14"
$4.30
SKU: CB15-WR10
MDF Board 15mm White Round 10"
$2.59
SKU: CB4-WR18
4mm MDF Board White Round 18"
$6.19
SKU: CBM10RW10
10mm Masonite Board White Round 10"
$3.95
SKU: CB4-WS16
4mm MDF Board White Square 16"
$5.63
SKU: CB4-WR16
4mm MDF Board White Round 16"
$5.45