JAPAN 87ml Dessert Cup (100)
SKU: DC-PMOJA002BRAND: Martellato
50 mm dia x 54 mm h Capacity 87 ml
| 50mm dia x 54h mm 87ml |
These high quality, elegant plastic containers are a fantastic way to serve your desserts.
A perfect way to display colours and layers and a great way to manage portion control to keep your costs down!
Can be used for dessert bars, catering functions, weddings, parties and more...
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-PMOJA002)
| SKU | DC-PMOJA002 |
| Barcode # | 8029859096615 |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.185m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.022200000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CDA-201-214
Edible Wafer Mixed Butterflies (12)
$5.00
SKU: CCBOX12-P
12 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $1.35
SKU: CCBOX6-P
6 Hole Cupcake Box WHITE Select Insert (ea)
From $0.90
More From This Category
SKU: DC-PMOCO007
CYLINDER 190ml Dessert Cup (100)
$59.73
SKU: DC-PMOLO001-C
LOVE Heart Lid - 100ml (100)
$22.50
SKU: DC-PMOTO004
CLASSIC Round 170ml Dessert Cup (100)
$48.25
SKU: DC-ZENBO00
ZEN Bowl CLEAR 460ml (50)
$37.80
SKU: DC-ZENBO02
ZEN Bowl BLACK 460ml (50)
$37.80
SKU: DC-PMOCO005
CONE 165ml Dessert Cup (100)
$48.30
SKU: DC-PMOTO001
CLASSIC Round 65ml Dessert Cup (100)
$34.55
SKU: DC-FRK100
Dessert Bar Fork Clear (100)
$17.38