WAVE 120ml (100) Dessert Cup
SKU: DC-PMOCE002BRAND: Martellato
84/43 mm dia x 70 mm h Capacity 120 ml
84/43mm diameter x 70mm high - 120ml
These high quality, elegant plastic containers are a fantastic way to serve your desserts.
A perfect way to display colours and layers and a great way to manage portion control to keep your costs down!
Can be used for dessert bars, catering functions, weddings, parties and more...
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-PMOCE002)
| SKU | DC-PMOCE002 |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 1.7500kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.030000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: DC-PMO07.00
TRIANGLE 175ml (100pcs) Dessert Cup
$43.05
SKU: DC-ZENBO01
ZEN Bowl WHITE 460ml (50)
$37.80
SKU: DC-PMO08.00
ANGLED TUBE 80ml Dessert Cup (100)
$36.20
SKU: DC-PMOCO005
CONE 165ml Dessert Cup (100)
$48.30
SKU: DC-ZENBO02
ZEN Bowl BLACK 460ml (50)
$37.80
SKU: DC-PMOCE001
WAVE 50ml (100pcs) Dessert Cup
$36.50
SKU: DC-PMOCO013
WAFFLE 70ml Dessert Cup (100)
$37.80
SKU: DC-ZENBO00C
ZEN CLEAR LID suits ZEN Bowls (50)
$26.25