FlexFrost - TIFFANY Translucent Fabric (Pk 20)- Best Before 20/08/2022
SKU: EI-FLEXTIFFANYBRAND: PhotoFrost
Tiffany - Translucent Edible Fabric Icing Sheets
8.5x11"
FlexFrost is an edible sheet that has fabric like properties.
Tiffany Sheets are extremely flexible, thin and translucent
They are ideal to use on isomalt, candy apples or chocolate treats.
Tiffany FlexFrost Sheets can be cut into any shape you desire.
100% vegetable, Gluten free, FDA approved and free of any known allergies.
(EI-FLEXTIFFANY)
| SKU | EI-FLEXTIFFANY |
| Brand | PhotoFrost |
| Shipping Weight | 0.9000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.310m |
| Shipping Cubic | 0.000775000m3 |
| Unit Of Measure | Pack |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: BGG03712
Favour Box Butterfly Green (10)
$4.46
SKU: BSB00113
Baby Shower Box White & Blue (10)
$4.45
SKU: CCN0412C
Cupcake Case Baby Animals Carton 600pc
$19.00
SKU: ED9030C
Mini Fruits CHERRIES 1.5cm (Box 240)
$25.50
SKU: WBL04713
Favour Box Lovers in Paris (10 pieces - 5 of each
$4.46
SKU: CCB01212C
Cupcake Case Boys Design Carton 600pc
$19.00
SKU: CRD0111C
Cupcake Case Red Damask Carton 600pc
$19.00