Cutter Snow Flake Set of 5
SKU: HA5052BRAND: Shapez
LOYAL Snowflake Cookie Cutters
- All Loyal cookie cutters are displayed in a tin container with a window lid allowing you to see the contents and shapes when closed
- Set of 5 cutters
- Tinware will give long service if given proper care. Wash immediately in warm soapy water. Dry thoroughly with a cloth. Dry in a low oven to prevent rust.
- Dimension: 50mm - 150mm
- Depth: 20mm
(HA5052)
| SKU | HA5052 |
| Barcode # | 9341671002377 |
| Brand | Shapez |
| Shipping Weight | 0.2580kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000450000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: HA7014
Cutter S/Steel Daisy Everlasting large (Ea)
$3.78
SKU: HA7023
Cutter S/Steel Tulip Cutter Set 2 (Ea)
$4.05
SKU: HA-937651
Popsicle Ice Block Cookie Cutter
$3.70
SKU: HA7015
Cutter S/Steel Arum Lily Set 3 (Ea)
$6.84
SKU: HA7013
Cutter S/Steel Phalaenopsis Orchid Large 3 (Ea)
$8.73
SKU: FF-ORCHD
Orchid Cutter 9cm x 9cm
$4.95
SKU: HA7000
Cutter S/Steel Calyx Tiny Cutter (Ea)
$3.15
SKU: FF-BABJMP
Baby Jumpsuit Cutter 9.5cm x 10cm
$4.95