CONE 165ml Dessert Cup (100)
SKU: DC-PMOCO005BRAND: Martellato
90 mm dia x 75 mm h Capacity 165 ml
90mm diameter x 75mm high - 165ml
These high quality, elegant plastic containers are a fantastic way to serve your desserts.
A perfect way to display colours and layers and a great way to manage portion control to keep your costs down!
Can be used for dessert bars, catering functions, weddings, parties and more...
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-PMOCO005)
| SKU | DC-PMOCO005 |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.420m |
| Shipping Length | 0.310m |
| Shipping Cubic | 0.052080000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: DC-PMOCO013
WAFFLE 70ml Dessert Cup (100)
$37.80
SKU: DC-ZENBO00C
ZEN CLEAR LID suits ZEN Bowls (50)
$26.25
SKU: DC-PMOCO012
VELA Slanted 140ml Dessert Cup (100)
$42.93
SKU: DC-PMOCO002
CUP Tapered 135ml Dessert Cup (100)
$48.65
SKU: DC-PMOTO001-C
CLASSIC Lid - 42mm 50ml (100)
$14.35
SKU: DC-PMOCU002
SQUARE 120ml Dessert Cup (100)
$38.95
SKU: DC-ZENTR00
ZEN Tray CLEAR 110 x 245mm (50)
$57.75
SKU: DC-PMOTO004
CLASSIC Round 170ml Dessert Cup (100)
$48.25