Cake Box 8x8x4" Milkboard
SKU: LO-CBX408BRAND: Loyal Bakeware
Sold as Cartons of 100 Only
8x8x4" Cake Box - Loyal
Transport your cakes safely in these sturdy durable 4 inch high Cake Boxes.
- 1 piece box
- High quality milk board
- Flat packed, easy to assemble
- Use a 8 inch/20 cm base cake board or smaller
- Sold in quantity of 100 boxes
(LO-CBX408)
| SKU | LO-CBX408 |
| Barcode # | 9341671003626 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.0520kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.002m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Shipping Cubic | 0.000172000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: IC3004
Icing Bakels Pettinice Red 750g
$12.50CLICK for Bulk Pricing
SKU: RD-PGL-SEGR
Progel Colour - Sea Green 25g
SKU: IN-SSGOLD
Sanding Sugar GOLD100g
$6.45
More From This Category
SKU: CON-15X15X4-600
Confeta 15x15x4" Cake Box 600um (50)
$128.75
SKU: PA4112
Confeta 12x12x6" Cake Box 600um White Milkboard (5
$95.50
SKU: CON-16X16X6-600
16x16x6" Cake Box 600um PE Milkboard (50)
$194.85
SKU: CON-10X10X4-500
10x10x4" Cake Box PE Milkboard (100)
$89.45
SKU: SFD-774
7x7x4" Cake Box Whiteboard 400um (100)
$45.90
SKU: PA11x120
11x11x4.75" Cake Box Flip Up Milkboard (ea)
SKU: CON-6X6X4-500
6x6x4" Cake Box PE Milkboard 500um (100)
$57.10
SKU: CON-7X7X4-500
7x7x4" Cake Box PE Milkboard (100)
$66.00