5mm Cachous METALLIC COPPER 1kg Hatziyiannakis
SKU: HN-5MM-MTCOPPBRAND: Hatziyiannakis
Quality Cachous manufactured Greece
5mm Metallic Copper Cachous
Used in cake decorating Cachous are also known as dragees or sugar pearls. They are sugar balls coated in either a bright metallic (edible gold/silver) or pearlescent coating. Cachous are edible and provide some bright bling to your creations.
Buy in 1kg bags or 4kg Bulk Boxes at Discounted Price. All Orders 4kg or More will be supplied in 4kg Boxes
(HN-5MM-MTCOPP)
| SKU | HN-5MM-MTCOPP |
| Brand | Hatziyiannakis |
| Shipping Weight | 1.2000kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Shipping Cubic | 0.001372000m3 |
| Unit Of Measure | Box |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: KSCA0054
Katy Sue MINIATURE CHRISTMAS TREES
$16.95
SKU: DC-ZENBO01
ZEN Bowl WHITE 460ml (50)
$37.80
sale
SKU: HN-5MM-BORDX
5mm Cachous BOURDEAUX RED 1kg Hatziyiannakis
$22.00 WAS $44.00
SKU: BG-GDBL436
Bloom Baking Cup GOLD (24pk)
$4.45
SKU: BG-PMBL25BC
Bloom Baking Cup PASTEL MIX (25pk)
$4.45
SKU: DC-ZENBO02
ZEN Bowl BLACK 460ml (50)
$37.80