4mm Cachous PURPLE 1kg Hatziyiannakis
SKU: HN-4MM-PURPBRAND: Hatziyiannakis
Quality Cachous manufactured Greece
4mm Purple Cachous
Used in cake decorating Cachous are also known as dragees or sugar pearls. They are sugar balls coated in either a bright metallic (edible gold/silver) or pearlescent coating. Cachous are edible and provide some bright bling to your creations.
Buy in 1kg bags or 4kg Bulk Boxes at Discounted Price. All Orders 4kg or More will be supplied in 4kg Boxes
(HN-4MM-PURP)
| SKU | HN-4MM-PURP |
| Brand | Hatziyiannakis |
| Shipping Weight | 1.2000kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Shipping Cubic | 0.001372000m3 |
| Unit Of Measure | Box |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: BG-LCBL434
Bloom Baking Cup PASTEL LILAC (24pk)
$4.45
SKU: DC-ZENTR01
ZEN Tray WHITE 110 x 245mm (50)
$57.75
SKU: BG-GDBL436
Bloom Baking Cup GOLD (24pk)
$4.45
SKU: CT4R10
LOYALE / MONDO 4" DEEP Cake Tin 10" Round
$22.50
SKU: KSCE0076
Katy Sue UNICORN EARS HORN & LASHES
$16.95
SKU: BG-BLBL431
Bloom Baking Cup PASTEL BLUE (24pk)
$4.75
SKU: DC-ZENBO00C
ZEN CLEAR LID suits ZEN Bowls (50)
$26.25