Ribbon Satin Merry Christmas Mistletoe White Green(15mmx20m)
SKU: SFD2119115BBBRAND: Lemon Tree
Single Face Satin Ribbon in Green has a Merry Christmas & Mistletoe print in white.
This ribbon will be perfect for all your small to medium gift giving this Christmas.Use this ribbon to create mini bows, to add finishing touches to your bouquets, wrapped gifts, puddings and other Christmas treats. Alternatively, use this ribbon to hang ornaments from the tree, or for festive crafts and hair accessories.
Sold individually, this ribbon measures 15mm wide and 20m in length.
(SFD2119115BB)
| SKU | SFD2119115BB |
| Barcode # | 9332030545710 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.400m |
| Shipping Length | 0.010m |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: EA-ST-LEAFP
Leaf Pine Stencil
$8.75
SKU: EA-ST-JGINGER
Jolly Gingerbread Stencil
$8.75
SKU: ED3496
Gingerbread Man Festive 25mm (180)
$58.10
SKU: SM174171
Silicone Mat Prancing Reindeer
$14.50
SKU: ED3421S
3D 25mm Snowman (Bx32)
$28.80
SKU: EA-ST-JOLLYT
Jolly Trees Stencil
$8.75
SKU: CK-91211
CK Christmas Assortment Mould
$11.95
SKU: ED3039H
Non Pareils Green (50g) Hangsell
$2.95