Patty Pans #550 PINK POLKA DOT 100pc
SKU: LTC550PPDBRAND: Lemon Tree
Patty Pan #550 Pink Polka Dot packed in a Clear Cylinder
- 100% virgin pulp
- 100% natural greaseproof
- Wet strength & slip easy
- FSC Certified sources
- FDA Certified food-use
- Bake up to 220 ĚŠ Celsius
- Block Colours impregnated with non-toxic tints
- Non-toxic aqueous and soy ink used for overprints
- Australian Made
- Barcoded for retail sale
(LTC550PPD)
| SKU | LTC550PPD |
| Barcode # | 9341625008523 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000512000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: BG-GRBL433
Bloom Baking Cup PASTEL GREEN (24pk)
$4.45
SKU: PA1032H
Patty Pan #750 Golden Yellow 50pk
$4.50
SKU: BG-PC500RD
Standard #550 Red Foil Baking Cup (50pk)
$3.75
SKU: BG-LCBL434
Bloom Baking Cup PASTEL LILAC (24pk)
$4.45
SKU: BG-PC408G
Standard #408 Gold Foil Baking Cup (50pk)
$3.40
SKU: BG-PC350W
Mini White Foil Baking Cup (50pk)
$2.35
SKU: BG-PKBL430
Bloom Baking Cup PASTEL PINK (24pk)
$4.75
SKU: PA1080H
Patty Pan #700 Lime Green Gingham 50pk
$4.85