Amaranath Ball - Rosa 15 Pcs
SKU: RR094BRAND: Rosie Rose
ROSIE ROSE EDIBLE FLOWERS !
Rosie Rose unique ball amaranths. These fascinating flowers are not only a feast for the eyes, but also a great addition to your creations and a magical decoration.
Our globe amaranths are carefully selected and gently dried to preserve their bright colors, natural scent and unique aroma. We guarantee that flowers are free of pesticides and additives to offer you a pure and healthy natural product.
They are 100% natural and handcrafted to ensure the highest quality. Their delicate aroma is tasteless and gives your dishes a unique touch!
Highlights :
- 100% natural
- Handcrafted
- Neutral in taste
- Healing properties
(RR094)
| SKU | RR094 |
| Barcode # | 6166630401496 |
| Brand | Rosie Rose |
| Shipping Weight | 0.0150kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.000228000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: RR026
Rose Buds - Vintage Rose 50g
$16.90
SKU: SP-2033
Sweetapolita Double Rainbow Sprinkle Medley 100g
$10.00
SKU: IN438502
Bakels FL Pettina Choc Paste 5kg
$165.00
SKU: IN418403
Bakels RTU Lemon Curd 6kg Pail
$60.75
SKU: ED3098
Sprinkles White Sticks 1.5kg
$11.95