Non Pareils Green (50g) Hangsell
SKU: ED3039HBRAND: Lemon Tree
Non-Pareils are small brightly coloured spherical beads produced from a blend of sugar, tapioca starch and permitted food colouring
Ingredients: Sugar, Tapioca Starch, Glazing Agent (903), Permitted Colours
Allergens: This product is manufactured in a facility that handles other products and therefore may contain traces of peanuts and tree nuts.
Made in Australia from Imported and Local ingredients by Fresh Food Industries
(ED3039H)
| SKU | ED3039H |
| Barcode # | 9341625001548 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.0550kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CD316S
Cake Dummy Square 16in x 75mm
$12.50
SKU: BG-PC500G
Standard #550 Gold Foil Baking Cup (50pk)
$3.75
SKU: SFD-BB255
Clear Lid Biscuit Box 10x7x2in High
More From This Category
SKU: ED-SNMAN40
Snowman Decoration 40mm (Box 96)
$37.00
SKU: ED3499
White Cross Maltese 33mm (120)
$35.55
SKU: ED3022H
Non Pareils Mauve (50g) Hangsell
$2.95
SKU: ED3920
Santa Head 40mm (96)
$46.30
SKU: ED3495L
Christmas Assortment #2 40mm (96)
$44.35
SKU: ED3419S
Santa Waving Sugar Decoration 25mm (Box 180)
$73.50
SKU: ED3490S
Assorted Christmas Decoration 25mm (Box 128)
$63.60
SKU: BG-SP-SGOL4
Sprinks Metallic Gold Jimmies 1mm - 85g
$6.75