Non Pariels MIXED 10kg Box
SKU: NA1SBCSOO-10BRAND: Fresh Food Industries
Non-Pareils are small brightly coloured spherical beads produced from a blend of sugar, tapioca starch and permitted food colouring
Ingredients: Sugar, Tapioca Starch, Glazing Agent (903), Permitted Colours
Allergens: This product is manufactured in a facility that handles other products and therefore may contain traces of peanuts and tree nuts.
Made in Australia from Imported and Local ingredients by Fresh Food Industries
(NA1SBCSOO-10)
| SKU | NA1SBCSOO-10 |
| Barcode # | 9336466003882 |
| Brand | Fresh Food Industries |
| Shipping Weight | 11.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.018000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: VFNDORG1
Vizyon Fondant Orange 1kg
$14.70
SKU: MM-MJM-07
Marvelous Molds - Debonair Brooch Mold
$38.00
SKU: CBMBR08
5mm MDF Board BLACK Round 08" LOYAL
$2.10
More From This Category
SKU: ED3023
Non Pareils ORANGE (1Kg)
$12.95
SKU: ED3097
Sprinkles Mauve Sticks 1.5kg
$11.95
SKU: CK-78-250L1
CK Jimmies Lavender NPHO 6LB Bulk
$22.90
SKU: NA1GRCSOO-10
Non Pariels GREEN 10kg Box
$79.80
SKU: NA1YXCS00-10
Non Pariels YELLOW 10kg Box
$79.80
SKU: NA1MVCSOO-10
Non Pariels MAUVE/PURPLE 10kg Box
$79.80
SKU: ED3032
Non Pareils YELLOW (1Kg)
$12.95
SKU: CT1SP10GREEN
Green Sprinkles Bulk 10Kg *Special Order
$74.50