Sprinkles White Sticks 1.5kg
SKU: ED3098BRAND: Statewide Food Distributors
Sprinkles are cylinder shaped cake toppings and are available in various colours
Ingredients: Sugar, Vegetable fat Emulsifiers (492,322-Soya Lecethin 20ppm), Glucose (from wheat), Water, Permitted Colours
Allergens: This product is manufactured in a facility that handles other products and therefore may contain traces of peanuts and tree nuts.
Made in Australia from Imported and Local ingredients by Fresh Food Industries
(ED3098)
| SKU | ED3098 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 1.6000kg |
| Shipping Width | 0.210m |
| Shipping Height | 0.075m |
| Shipping Length | 0.155m |
| Shipping Cubic | 0.002441000m3 |
| Unit Of Measure | Box |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: HA8140
Stencil Checkerboard Cake Side
$14.95
SKU: ED3096
Sprinkles Yellow Sticks 1.5kg
$11.95
SKU: ED3921
Christmas Wreath 40mm (96)
$37.00
SKU: SP-7242
Sweetapolita Bake the World Happy Sprinkle Medley
$10.00
SKU: SBB08
Pre Cut Silicon Paper 8" Round Bulk ( 1000Pcs)
$87.00
More From This Category
SKU: ED3035-10
Non Pareils CHRISTMAS Blend 10kg Box
$76.50
SKU: NA1YXCS00-10
Non Pariels YELLOW 10kg Box
$79.80
SKU: FCPT4MC00-10
Peppermint Flav. Candy Crunch 10kg Box
$180.00
SKU: NA1PICS00-10
Non Pariels PINK 10kg Box
$79.80
SKU: CT1SP10GREEN
Green Sprinkles Bulk 10Kg *Special Order
$74.50
SKU: BG-SBLU4-500
Sprinks Metallic BLUE Jimmies 1mm - 500g
$36.50
SKU: BG-SSIL4-500
Sprinks Metallic SILVER Jimmies 1mm - 500g
$33.95
SKU: ED3030
Non Pareils PINK (1Kg)
$12.95