MDF Board 10mm White Square 12"
SKU: CB10-WS12BRAND: Confeta
The Masonite 10mm Board is perfect for your heavier than average cakes. Boasting a 10mm thickness, this cake board offers exceptional support during transportation and allows you to showcase the most elaborate cakes with confidence!
Available in a variety of shapes and sizes to complete any theme you desire!
- Sizes: 10in/25cm, 12in/30cm, 14in/35cm
- Colour: White
- Shape: Square
- Thickness: 10mm
- Food grade
- FDA certified & BPA FREE
- Individually shrink wrapped and barcoded
(CB10-WS12)
| SKU | CB10-WS12 |
| Brand | Confeta |
| Shipping Weight | 1.3500kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.009000000m3 |
| Unit Of Measure | Pack |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: 09OT616
MEDLEY SPRINKLES - PINK 65G
$4.50
SKU: HFCP-500G
HIGH FAT COCOA POWDER | 500G
$28.50
More From This Category
SKU: V-CHC-DCC-2.5
Premium DARK CHOC Compound Coins 2.5kg
$42.40
SKU: KSCA0076
Katy Sue SMALL GEMS Silicone Mould
$19.95
SKU: BG-PMBL25BC
Bloom Baking Cup PASTEL MIX (25pk)
$4.45
SKU: KSCE0112
Katy Sue PRESENTS Silicone Mould
$25.00
SKU: KSCA0054
Katy Sue MINIATURE CHRISTMAS TREES
$16.95
SKU: CT4R09
LOYAL Elite 4" DEEP Cake Tin 9" Round
$19.65