Loyal Rectangle Fondant Smoother
SKU: LO-LS090RPBRAND: Loyal Bakeware
RECTANGLE FONDANT SMOOTHER
The LOYAL Rectangle Smoother is an easy and ideal way to smooth fondant icing on the top, sides and edges of cake.
Ergonomic handle
90ยบ angle guide for precise sharp edges
Food grade and easy to clean
Size : 18 x 7.5cm
(LO-LS090RP)
| SKU | LO-LS090RP |
| Barcode # | 9341671009628 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.230m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.001518000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: SP-SCRMED
Sprinks Icing Scraper - 180 x 80mm MEDIUM
$13.25
SKU: HA6034
Loyal Rect Scraper Leveller 138 x 98mm Ea
$1.35
SKU: CC558901
Buttercream Comb THIN STRIPES 10 Inch
$16.45
SKU: SCC-101519
Buttercream Comb STRAIGHT EDGE 6 Inch
$15.40
SKU: CC558918
Buttercream Comb PLEATS 10 Inch
$16.45
SKU: CC558925
Buttercream Comb COLONIAL 10 Inch
$16.45
SKU: 01MO770
Fondant Smoother Round Edge Small
$6.85
SKU: SP-SCRXLG
Sprinks Icing Scraper - 300 x 80mm XTRA LARGE
$19.95