Loyal No 125 Petal MED Tip
SKU: LO-LTS125RPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 125 PETAL MEDIUM TUBE
- Ideal for piping a variety of flowers including roses, carnations, daisies, pansies plus ruffles, drapes, swags and bows
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with MEDIUM coupler LTSDC02RP (carded)
- SIZE Medium
- COUPLER Medium
- BOTTOM DIAMETER 25mm
- INTERNAL DIAMETER OF TOP
- EXTERNAL DIAMETER OF TOP
- WIDTH 16mm
- LENGTH 3.5mm
- # OF STARS
- TUBE HEIGHT 42mm
- BARCODE 9341671008614
(LO-LTS125RP)
| SKU | LO-LTS125RP |
| Barcode # | 9341671008614 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LO-LTS161RP
Loyal No 161 Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS789RP
Piping No 789 Basketweave XL
$6.40
SKU: LO-LTS190RP
Loyal No 190 Drop Flower MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS054RP
Loyal No 54 Closed Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS065RP
Loyal No 65 Leaf STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS104RP
Loyal No 104 Rose Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS080RP
Loyal No 80 Specialty STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3209
Loyal No 9 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95