Loyal No 000 Round STD Tip
SKU: LO-LTS0000RPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL N0. 000 ROUND STANDARD TUBE
- Ideal for piping outline details, writing, dots, borders, beads, flower work, lattice and lacework
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with STANDARD coupler LTSDC01 (uncarded) / LTSDC01RP (carded)
(LO-LTS0000RP)
| SKU | LO-LTS0000RP |
| Barcode # | 9341671008539 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LO-LTS363RP
Loyal No 363 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS6KRP
Loyal No 6K Drop Flower MEDIUM Tip
$2.95
SKU: LO-LTS172RP
Loyal No 172 Open Star MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS021RP
Loyal No 21 Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS1MRP
Loyal No 1M Open Star MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS199RP
Loyal No 199 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3210
Loyal No 10 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS2CRP
Loyal No 2C Drop Flower MED Tip
$2.95