Loyal No 10 Round STD Tip
SKU: LO-LTS010RPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 10 ROUND STANDARD TUBE
- Ideal for piping outline details, writing, dots, borders, beads, flower work, lattice and lacework
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with STANDARD coupler LTSDC01 (uncarded) / LTSDC01RP (carded)
(LO-LTS010RP)
| SKU | LO-LTS010RP |
| Barcode # | 9341671008669 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LO-LTS101SRP
Loyal No 101S Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS081RP
Piping No 81 Specialty STD
$2.95
SKU: LO-LTS349RP
Loyal No 349 Leaf STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS016RP
Loyal No 16 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS001RP
Piping Tip No 1 Round STD
$2.95
SKU: LO-LTS102RP
Loyal No 102 Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS061RP
Loyal No 61 Petal Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS1ARP
Loyal No 1A Round MED Tip
$2.95