Loyal No 88 Ruffle STD Tip
SKU: LO-LTS088RPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 88 RUFFLE STANDARD TUBE
- Ideal for piping garlands
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with STANDARD coupler LTSDC01 (uncarded) / LTSDC01RP (carded)
- SIZE Standard
- COUPLER Standard
- BOTTOM DIAMETER 18mm
- INTERNAL DIAMETER OF TOP 4.4mm
- EXTERNAL DIAMETER OF TOP
- WIDTH 10.1mm
- LENGTH 2.6mm
- # OF STARS 6
- TUBE HEIGHT 29mm
- BARCODE 9341671008980
(LO-LTS088RP)
| SKU | LO-LTS088RP |
| Barcode # | 9341671008980 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: LO-LTS1MRP
Loyal No 1M Open Star MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS079RP
Loyal No 79 Specialty STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS353RP
Loyal No 353 Leaf MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS150RP
Loyal No 150 Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS4BRP
Loyal No 4B Open Star MED Tip
$2.95
SKU: 01MO230
HEART CAKE TINS 6IN/15X7.5CM MONDO
$12.30
More From This Category
SKU: LO-LTS349RP
Loyal No 349 Leaf STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS079RP
Loyal No 79 Specialty STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS122RP
Loyal No 122 Petal MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS6BRP
Loyal No 6B Open Star MED Tip
$3.85
SKU: LO-LTS3207
Loyal No 7 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS1BRP
Loyal No 1B Drop Flower MED/LGE Tip
$3.95
SKU: LO-LTS018RP
Loyal No 18 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS127RP
Loyal No 127 Petal MED Tip
$2.95