Piping Tip No 1 Round STD
SKU: LO-LTS001RPBRAND: Loyal Bakeware
Loyal / Mondo Brand
Loyal /Mondo NO. 1 ROUND STANDARD TUBE
- Ideal for piping outline details, writing, dots, borders, beads, flower work, lattice and lacework
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with STANDARD coupler LTSDC01 (uncarded) / LTSDC01RP (carded)
(LO-LTS001RP)
| SKU | LO-LTS001RP |
| Barcode # | 9341671008546 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LO-LTS199RP
Loyal No 199 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS129RP
Loyal 129 Drop Flower STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS2ARP
Loyal No 2A Round MEDIUM Tip
$2.95
SKU: LO-LTS021RP
Loyal No 21 Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3211
Loyal No 11 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS030RP
Loyal No 30 Closed Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS00RP
Loyal No 00 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS0000RP
Loyal No 000 Round STD Tip
$2.95