Loyal No 18 Open Star STD Tip
SKU: LO-LTS018RPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 18 OPEN STAR STANDARD TUBE
- Ideal for piping stars, shells, borders, rosette and flower work
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with STANDARD coupler LTSDC01 (uncarded) / LTSDC01RP (carded)
(LO-LTS018RP)
| SKU | LO-LTS018RP |
| Barcode # | 9341671008720 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: LO-LTS016RP
Loyal No 16 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3211
Loyal No 11 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS3215
Loyal No 15 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
More From This Category
SKU: LO-LTS161RP
Loyal No 161 Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS008RP
Loyal No 8 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS012RP
Loyal No 12 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS027RP
Loyal No 27 Closed Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS025RP
Loyal No 25 Closed StarSTD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS4BRP
Loyal No 4B Open Star MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS125RP
Loyal No 125 Petal MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS234RP
Loyal No 234 Multi Open MEDIUM Tip
$2.95