Loyal No 2F Drop Flower MEDIUM Tip
SKU: LO-LTS2FRPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 2F DROP FLOWER MEDIUM TUBE
- Ideal for piping 'one squeeze' drop flowers smooth and plain and rosettes
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Available carded with hang tab
- Made in Korea
- Use with MEDIUM coupler LTSDC02RP
(LO-LTS2FRP)
| SKU | LO-LTS2FRP |
| Barcode # | 9341671008409 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000020000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: ED3250
Cupcake Rose W/Leaves 2.5cm Pink (Box 32)
$23.95
SKU: CON-10X10X4-500
10x10x4" Cake Box PE Milkboard (100)
$89.45
SKU: W402-46
Wilton Std Basketweave Tip #46
$1.76
More From This Category
SKU: LO-LTS005RP
Loyal No 5 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS098RP
Loyal No 98 Specialty STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS2BRP
Loyal No 2B Basketweave MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS195RP
Loyal No 195 Drop FLower MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS012RP
Loyal No 12 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS112RP
Loyal No 112 Leaf MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS101RP
Loyal No 101 Petal/Rose STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3211
Loyal No 11 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95