Loyal No 1B Drop Flower MED/LGE Tip
SKU: LO-LTS1BRPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 1B Drop Flower Tip
- Ideal for piping 'one squeeze' drop flowers smooth and plain and rosettes
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Use with MEDIUM coupler LTSDC02RP (carded)
- Made in Korea
(LO-LTS1BRP)
| SKU | LO-LTS1BRP |
| Barcode # | 9341671008515 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LO-LTS172RP
Loyal No 172 Open Star MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS088RP
Loyal No 88 Ruffle STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS061RP
Loyal No 61 Petal Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS018RP
Loyal No 18 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3205
Loyal No 5 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS112RP
Loyal No 112 Leaf MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS2CRP
Loyal No 2C Drop Flower MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3215
Loyal No 15 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95