Loyal No 6B Open Star MED Tip
SKU: LO-LTS6BRPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 6B FRENCH STAR MEDIUM TUBE
- Ideal for piping stars, shells, borders, rosette and flower work
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with MEDIUM coupler LTSDC02RP (carded)
- SIZE Medium/Large
- COUPLER Medium
- BOTTOM DIAMETER 31mm
- INTERNAL DIAMETER OF TOP 13mm
- EXTERNAL DIAMETER OF TOP 16mm
- WIDTH
- LENGTH
- # OF STARS 15
- TUBE HEIGHT 48mm
- BARCODE 9341671008713
(LO-LTS6BRP)
| SKU | LO-LTS6BRP |
| Barcode # | 9341671008713 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000020000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: LO-LTS020RP
Loyal No 20 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS032RP
Loyal No 32 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS067RP
Loyal No 67 Leaf STD Tip
$2.95
More From This Category
SKU: LO-LTS079RP
Loyal No 79 Specialty STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3209
Loyal No 9 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS047RP
Loyal No 47 Basketwve STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS1DRP
Loyal No 1D Basketweave MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS150RP
Loyal No 150 Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS021RP
Loyal No 21 Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS0RP
Loyal No 0 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS2FRP
Loyal No 2F Drop Flower MEDIUM Tip
$2.95