Loyal No 2B Basketweave MED Tip
SKU: LO-LTS2BRPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 2B BASKETWEAVE MEDIUM TUBE
- Ideal for piping smooth and combed basketweave designs
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with MEDIUM coupler LTSDC02RP (carded)
- SIZE Medium
- COUPLER Medium
- BOTTOM DIAMETER 25mm
- INTERNAL DIAMETER OF TOP
- EXTERNAL DIAMETER OF TOP
- WIDTH 17mm
- LENGTH 2.2mm
- # OF STARS 6
- TUBE HEIGHT 39.5mm
- BARCODE 9341671009192
(LO-LTS2BRP)
| SKU | LO-LTS2BRP |
| Barcode # | 9341671009192 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | 1 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LO-LTS102RP
Loyal No 102 Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS880RP
Loyal No 880 St Honore MED Tip
$3.95
SKU: LO-LTS103RP
Loyal No 103 Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3203
Loyal No 3 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS3207
Loyal No 7 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS002RP
Loyal No 2 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS6BRP
Loyal No 6B Open Star MED Tip
$3.85
SKU: LO-LTS6FRP
Loyal No 6F Open Star MEDIUM Tip
$2.95