Loyal No 352 Leaf STD Tip
SKU: LO-LTS352RPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 352 LEAF STANDARD TUBE
- Ideal for piping a decorative leaf shape
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with STANDARD coupler LTSDC01 (uncarded) / LTSDC01RP(carded)
- SIZE Standard
- COUPLER Standard
- BOTTOM DIAMETER 18mm
- INTERNAL DIAMETER OF TOP 4.5mm
- EXTERNAL DIAMETER OF TOP
- WIDTH 5.5mm
- LENGTH 6mm
- # OF STARS
- TUBE HEIGHT 35mm
- BARCODE 9341671009352
(LO-LTS352RP)
| SKU | LO-LTS352RP |
| Barcode # | 9341671009352 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LO-LTS199RP
Loyal No 199 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS2BRP
Loyal No 2B Basketweave MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3209
Loyal No 9 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS3210
Loyal No 10 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS010RP
Loyal No 10 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS782RP
Loyal 29pc Decorating Tube Set - Stainless Steel
$39.60
SKU: LO-LTS129RP
Loyal 129 Drop Flower STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS047RP
Loyal No 47 Basketwve STD Tip
$2.95