Loyal No 13 Open Star STD Tip
SKU: LO-LTS013RPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 13 OPEN STAR STANDARD TUBE
- Ideal for piping stars, shells, borders, rosette and flower work
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with STANDARD coupler LTSDC01 (uncarded) / LTSDC01RP (carded)
(LO-LTS013RP)
| SKU | LO-LTS013RP |
| Barcode # | 9341671008911 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: LO-LTS070RP
Loyal No 70 Leaf STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS123RP
Loyal No 123 Petal MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3207
Loyal No 7 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
More From This Category
SKU: LO-LTS101SRP
Loyal No 101S Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS081RP
Piping No 81 Specialty STD
$2.95
SKU: LO-LTS349RP
Loyal No 349 Leaf STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS016RP
Loyal No 16 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS001RP
Piping Tip No 1 Round STD
$2.95
SKU: LO-LTS102RP
Loyal No 102 Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS061RP
Loyal No 61 Petal Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS1ARP
Loyal No 1A Round MED Tip
$2.95