Loyal No 6K Drop Flower MEDIUM Tip
SKU: LO-LTS6KRPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 6K DROP FLOWER MEDIUM TUBE
- Ideal for piping 'one squeeze' drop flowers smooth and plain and rosettes
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Available carded with hang tab
- Made in Korea
- Use with MEDIUM coupler LTSDC02RP
(LO-LTS6KRP)
| SKU | LO-LTS6KRP |
| Barcode # | 9341671008454 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000020000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LO-LTS0RP
Loyal No 0 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS018RP
Loyal No 18 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS065RP
Loyal No 65 Leaf STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS112RP
Loyal No 112 Leaf MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS059RP
Loyal No 59 Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3205
Loyal No 5 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS122RP
Loyal No 122 Petal MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS047RP
Loyal No 47 Basketwve STD Tip
$2.95