14" Tipless Disposable Piping Bags (50)
SKU: 01MO2012BRAND: KWARE
Mondo Disposable Tipless Piping Bags are the perfect solution for flawless, detailed decorating.
Made from commercial food-grade material, Mondo Tipless Piping Bags have a textured exterior which offers a comfortable grip, giving you greater control and precision while piping.
These piping bags feature a sharp, precise finish point, making them ideal for intricate royal icing decorating
Each retail hang-sell pack contains 50 disposable bags.
(01MO2012)
| SKU | 01MO2012 |
| Barcode # | 9342856013997 |
| Brand | KWARE |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.220m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.001408000m3 |
| Unit Of Measure | Bx100 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: LO-LB13050
No 5 Piping Bag Premium Loyal 50cm
$19.85
SKU: CB4-BR10
4mm MDF Board Black Round 10"
$2.80
SKU: CB4B1113
4mm MDF Board Black Rectangle 11x13in
$3.83
SKU: 01MO2010
10" Tipless Disposable Piping Bags (50)
$2.85
SKU: 01MO2011
12" Tipless Disposable Piping Bags (50)
$3.75
SKU: 01MO2002
Piping Bag Disposable CLEAR 46cm /18in (100)
$17.27
More From This Category
SKU: LO-LB13060
No 6 Piping Bag Premium Loyal 55cm
$23.35
SKU: CT3R07
LOYAL Elite 3" DEEP Cake Tin 7" Round
$11.50
SKU: 01MO2010
10" Tipless Disposable Piping Bags (50)
$2.85
SKU: LO-LB13080
No 8 Piping Bag Premium Loyal 65cm
$27.50
SKU: 01MO2011
12" Tipless Disposable Piping Bags (50)
$3.75
SKU: LO-LB13050
No 5 Piping Bag Premium Loyal 50cm
$19.85
SKU: CT3R04
LOYAL Elite 3" DEEP Cake Tin 4" Round
$7.30
SKU: LO-LB13040
No 4 Piping Bag Premium Loyal 40cm
$16.60