Long 12 Hole Cupcake Box with Insert- LOYAL
SKU: LO-CBXCL12BRAND: Loyal Bakeware
Order as Singles or Cartons of 50
New Loyal Long 12 Cupcake Box
Flat packed and easy to assemble
54 x 15 x 10 cm
High quality milk board
Transparent viewing window on lid to showcase your cupcakes
INDIVIDUALLY barcoded
Sold as singles or cartons of 50 boxes which includes inserts
(LO-CBXCL12)
| SKU | LO-CBXCL12 |
| Barcode # | 9341671005880 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.2200kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.004m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.000308000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CD404R
Cake Dummy Round 04in x 100mm
$2.90
SKU: CK-2346
CK Large Lustre Dust Spray Pump
$6.95
SKU: CCBOX24-P
24 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $3.50
More From This Category
SKU: CCBOX1-8C
1 Hole Cupcake Box CLEAR 8cm - Silver Insert (50)
$45.50CLICK for Bulk Pricing
SKU: CCBOX1-HE
1 Hole Cupcake Box WHITE - Tag Handle
SKU: INBX6-12-40
Insert for CCBOX6 - 12 Holes 40mm (ea)
SKU: INBX24-24-60
Insert for CCBOX24 -24 Hole Std 60mm (ea)
SKU: CCBOX6PP-P
6 Hole Cupcake Box PASTEL PINK Select Insert (ea)
From $1.40