In Bloom Mould by Vintage Art Decor
SKU: VAD-INBLOOMBRAND: Vintage Art Decor
Vintage Art Décor Mould - IN BLOOM
Add beautifully crafted vintage embellishments to your projects with these fantastic quality bas relief silicone moulds!
Use with any moulding medium (fondant, clay, chocolate and more)
Made from 100% food safe, high quality, firm silicone for intricate designs
Simply dust lightly with corn flour and mould your fondant or gum paste into design
Measurements: 20cm x 13cm
(VAD-INBLOOM)
| SKU | VAD-INBLOOM |
| Brand | Vintage Art Decor |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000260000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: BG-3606
Baby Sleeping Mould Large
$16.90
SKU: LO-MTAR40ROLL
Acetate Food Wrap Ribbon 40mm x 300m Roll
$56.70
SKU: VAD-BRGIRON
Bridgeport Irongate Mould by Vintage Art Decor
$33.00
SKU: SM174133
Silicone Mat Reindeer Christmas
$11.50
SKU: MCM-12
3D Geo Hearts (8) Silicone Mould
$21.90
SKU: LO-LP0105RP
Loyal Popsicle Mould Kit - 2 Moulds +50 Sticks
$16.95
SKU: LP44400RP
Silicone Baking Mat 400 x 300mm - Loyal Prep & Bak
$19.95
SKU: SC941269
Rose Silicone Mould 37cm x 11cm
$21.95