Bakels Biscuit Crumb Base 15kg *Special Order
SKU: IN562003BRAND: Bakels
Non Stocked Item - Available to order with 2-3 Day ETA
Biscuit Crumb Base
Light brown coloured crumbs suitable for Cheesecake and other bases
Easy to prepare – just add melted butter or cake margarine.
Ideal for cheesecakes and slices.
Ingredient Listing
Wheat flour, Sugar, Vegetable oil (antioxidant (307)), Golden syrup, Coconut, Milk solids, Raising agents (450, 500, 503), Salt, Flavours, Wheaten cornflour.
(IN562003)
| SKU | IN562003 |
| Brand | Bakels |
| Shipping Weight | 15.5000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.036000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: IN383541
Bakels Almond No Flour Mix 15kg *Special Order
$200.00
SKU: IN382301
Bakels Shortbread Mix 15kg *Special Order
$119.00
More From This Category
SKU: CCSCI4324
Cake Craft Titanium Dioxide 1kg
$55.00
SKU: SP-01112
SPRINKS Rose Spirit 100ml
$5.75
SKU: IN418283
LES Fruits 50% Raspberry 2kg Pouch
$38.00
SKU: RE-EDGLUE80
Roberts Edible Glue 80g
$7.50
SKU: CCVAN1LTS
Cake Craft Vanilla Clear Flavour 1 Lts
$32.00
SKU: IN-SPRINK
Bakels Sprink Aerosol Release Spray 450g
$15.50
SKU: IC8004
Glycerine (50ml)
$5.50
SKU: IN311002-I
Bakels ACTIWHITE Meringue Powder - Special Order
$235.00