4mm MDF Board White Square 12"
SKU: CB4-WS12BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-WS12)
| SKU | CB4-WS12 |
| Barcode # | 9341625007663 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.3800kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.000450000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CB10-WS12
MDF Board 10mm White Square 12"
$4.95
More From This Category
SKU: 01MO982
5mm MDF Board White Square 08" MONDO
$2.59
SKU: CB15-WR12
MDF Board 15mm White Round 12"
$6.00
SKU: CB4-WS15
4mm MDF Board White Square 15"
$5.40
SKU: CB4-WS10
4mm MDF Board White Square 10"
$2.20
SKU: CB4-WS08
4mm MDF Board White Square 08"
$1.90
SKU: CBM10RW12
10mm Masonite Board White Round 12"
$5.10
SKU: CB4-WR19
4mm MDF Board White Round 19"
$6.36
SKU: CB4-WR09
4mm MDF Board White Round 09"
$2.10