Strawflowers - Copper 15 pcs
SKU: RR100BRAND: Rosie Rose
ROSIE ROSE EDIBLE FLOWERS !
Discover magical straw flowers, the perfect addition to your creations and decorative ideas. Straw flowers are not only aesthetically pleasing, but also of the highest quality to add that certain something to your dishes.
Our straw flowers are selected with the greatest care and gently dried to preserve their bright colors and natural scent. It is particularly important to us that straw flowers are free of pesticides and additives in order to be able to offer you a purely natural product.
Straw flowers are 100% natural and hand-crafted to ensure the highest quality!
Highlights :
- 100% natural
- Handcrafted
- Neutral in taste
- Healing properties
(RR100)
| SKU | RR100 |
| Barcode # | 6166630402004 |
| Brand | Rosie Rose |
| Shipping Weight | 0.0250kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.000228000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: AI28120-5
8mm SILVER Cachous 5kg Bulk (Price is per Kg)
$22.00
SKU: S66Under
Roberts Under the Sea Sprinkle Mix 80g
$5.50
SKU: 09OT590
Edible Bling Metallic Bento Box Gold & Silver Spri
$13.20
SKU: SP-2262
Sprinks PEACHES & CREAM Gel Colour 15ml
$4.15
SKU: IN438502
Bakels FL Pettina Choc Paste 5kg
$165.00
SKU: ED3030
Non Pareils PINK (1Kg)
$12.95
SKU: CML-NUDE
Colour Mill Oil Based Colour NUDE 20ml
$6.95
SKU: CDA-201-541
Edible Small Vivid Butterflies (42)
$5.00