Salted Caramel Artisan Flavour 30ml
SKU: CO9130BRAND: Roberts Edible Craft
Our water based SALTED CARAMEL flavour is a clear essence with the flavour and aroma of SALTED CARAMEL
Add the Flavour to cake batters and cookie dough, icings, frostings, ice cream, cream, fondant crème and macarons to flavour them along with the aroma of SALTED CARAMEL
Use an eye dropper for accurate measuring.
Once opened, store in the bottle away from direct heat or light.
Suitable for Gluten Free, Halal & Vegan Dietary Requirements.
(CO9130)
| SKU | CO9130 |
| Barcode # | 9311589101899 |
| Brand | Roberts Edible Craft |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000063000m3 |
| Unit Of Measure | Bott |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: HA2050
Eye Dropper 2 Pack
$4.35
SKU: CO8015
Apricot Flavouring 30ml
$4.75
SKU: CO9105
Whiskey Liqueur Flavour 30ml
$8.50
SKU: CO9100
Creme De Menthe Liqueur Flavour 30ml
$8.60
SKU: RE-3366B
Musk Flavouring Bulk 1litre - Roberts Edible Craft
$80.00
SKU: CO8035
Lime Flavour Colour 30ml
$4.75
SKU: CO9080
Orange Liqueur Flavour 30ml
$6.40
SKU: CO8060
Orange Flavouring 30ml
$4.75