Hazelnut Flavouring 30ml
SKU: CO8080BRAND: Roberts Edible Craft
Our water based HAZELNUT flavour / colouring is just what you need to make yummy hazelnut flavoured soft centres for your chocolates. Just add a few drops of our Hazelnut flavour to our plain fondant and mix.
You can also use this in creating cakes, cupcakes, icing, milkshakes and more!
If you want to flavour your chocolate, then you need to use one of our oil based flavours.
(CO8080)
| SKU | CO8080 |
| Barcode # | 9311589101271 |
| Brand | Roberts Edible Craft |
| Shipping Weight | 0.0670kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000063000m3 |
| Unit Of Measure | Bott |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
You May Also Like
SKU: IC9100
Invertase 25ml
$7.37
More From This Category
SKU: CO9105
Whiskey Liqueur Flavour 30ml
$8.50
SKU: CO9120
Irish Cream Liqueur Flavour 30ml
$6.40
SKU: CO9145
Cookies & Cream Artisan Flavour 30ml
$5.95
SKU: CO9075
Rum Liqueur Flavour 30ml
$6.25
SKU: HA2050
Eye Dropper 2 Pack
$4.35
SKU: CO9135
Lemonade Natural Artisan Flavour 30ml
$5.95
SKU: CO8150
Bubblegum Flavouring 30ml
$4.75
SKU: CO8040
Peppermint Flavouring 30ml
$4.75