Tutti Fruitti Artisan Flavour 30ml
SKU: CO9150BRAND: Roberts Edible Craft
Our water based TUTTI FRUTII flavour is a clear essence with the flavour and aroma of TUTTI FRUTTI
Add the Flavour to cake batters and cookie dough, icings, frostings, ice cream, cream, fondant crème and macarons to flavour them along with the aroma of TUTTI FRUTTI
Use an eye dropper for accurate measuring.
Once opened, store in the bottle away from direct heat or light.
Suitable for Gluten Free, Vegan Dietary Requirements.
NOT suitable for Halal Dietary requirements, as contains minor traces of alchohol in the carrier agent.
(CO9150)
| SKU | CO9150 |
| Barcode # | 9311589101936 |
| Brand | Roberts Edible Craft |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000063000m3 |
| Unit Of Measure | Bott |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: LO-LTS789RP
Piping No 789 Basketweave XL
$6.40
SKU: LO-LTS079RP
Loyal No 79 Specialty STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS097RP
Loyal No 97 Petal STD Tip
$2.95
More From This Category
SKU: CO8120
Banana Flavouring 30ml
$4.75
SKU: HA2050
Eye Dropper 2 Pack
$4.35
SKU: CO9100
Creme De Menthe Liqueur Flavour 30ml
$8.60
SKU: CO9085
Kahlua Liqueur Flavouring 30ml
$8.00
SKU: CO9095
Brandy Liqueur Flavour 30ml
$6.40
SKU: CO9075
Rum Liqueur Flavour 30ml
$6.25
SKU: CO8140
Boysenberry Flavouring 30ml
$4.75
SKU: CO8090
Coffee Flavouring 30ml
$4.75