Caramel Flavouring 30ml
SKU: CO8100BRAND: Roberts Edible Craft
Our water based Caramel flavour / colouring is just what you need to make yummy caramel soft centres for your chocolates. Just add a few drops of our Caramel flavour to our plain fondant and mix.
You can also use this in creating cakes, cupcakes, icing, milkshakes and more!
If you want to flavour your chocolate, then you need to use one of our oil based flavours.
(CO8100)
| SKU | CO8100 |
| Barcode # | 9311589101417 |
| Brand | Roberts Edible Craft |
| Shipping Weight | 0.0670kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000063000m3 |
| Unit Of Measure | Bott |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
You May Also Like
SKU: IC9100
Invertase 25ml
$7.37
Others Also Bought
SKU: SFD-REC14
Lemon Tree Half Slab Cake Box 18x14x6"
More From This Category
SKU: CO8090
Coffee Flavouring 30ml
$4.75
SKU: CO8150
Bubblegum Flavouring 30ml
$4.75
SKU: CO9095
Brandy Liqueur Flavour 30ml
$6.40
SKU: CO8080
Hazelnut Flavouring 30ml
$5.95
SKU: CO8050
Passionfruit Flavouring 30ml
$4.75
SKU: CO9085
Kahlua Liqueur Flavouring 30ml
$8.00
SKU: CO9140
Honeycomb Artisan Flavour 30ml
$5.95
SKU: CO9145
Cookies & Cream Artisan Flavour 30ml
$5.95