Piping Bag Disposable CLEAR 30cm /12in (100)
SKU: 01MO2000BRAND: Mondo
Discription
Mondo Disposable Piping Bags are made from premium dual-density material with a non-slip exterior and a smooth interior.
These superior Piping Bags ensure consistent piping and demonstrate exceptional durability, and with a strong seam they will not split or balloon. Suitable for both hot and cold creations, these bags are also microwave, freezer and defrost suitable. They come 100pcs on a roll in easy dispenser box.
Specification
Piping Bags are also HACCP certified, BPA-free, and made from reusable and recyclable LDPE plastic, making them an eco-friendly choice.
(01MO2000)
| SKU | 01MO2000 |
| Barcode # | 9342856013935 |
| Brand | Mondo |
| Shipping Weight | 0.4800kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.220m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.001408000m3 |
| Unit Of Measure | Bx100 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: SRUSTULV
Russian Flower Tip Tulip Velvet
$4.05
SKU: HA6221
Nozzle Set Stainless Steel (6 pc)
$12.65
SKU: LO-LB13000
No 0 Piping Bag Premium Loyal 25cm
$8.85
SKU: LO-LTSF06RP
Russian Flower Tips Set of 6
$21.35
SKU: CCBOX12-P
12 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $1.35
SKU: CCBOX24-P
24 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $3.50
SKU: 01MO2002
Piping Bag Disposable CLEAR 46cm /18in (100)
$17.27
SKU: LO-CMB2LW
Colour Mill GLOSS FROST White Buttercream - 2L
$24.50
More From This Category
SKU: LO-LTSDC01RP
Loyal Couplers Standard (2)
$2.30
SKU: CT3R07
LOYAL Elite 3" DEEP Cake Tin 7" Round
$11.50
SKU: LO-LB13020
No 2 Piping Bag Premium Loyal 34cm
$9.75
SKU: LO-LB13060
No 6 Piping Bag Premium Loyal 55cm
$23.35
SKU: LO-LB13050
No 5 Piping Bag Premium Loyal 50cm
$19.85
SKU: LO-LB13040
No 4 Piping Bag Premium Loyal 40cm
$16.60
SKU: DC02RP
Loyal Coupler Med 2 x Collars (ea)
$2.98
SKU: LO-LB13070
No 7 Piping Bag Premium Loyal 60cm
$26.25