Patty Pans #700 RED 100pc
SKU: LTC700REDBRAND: Lemon Tree
Patty Pan #700 RED packed in a Clear Cylinder
- 100% virgin pulp
- 100% natural greaseproof
- Wet strength & slip easy
- FSC Certified sources
- FDA Certified food-use
- Bake up to 220 ĚŠ Celsius
- Block Colours impregnated with non-toxic tints
- Non-toxic aqueous and soy ink used for overprints
- Australian Made
- Barcoded for retail sale
(LTC700RED)
| SKU | LTC700RED |
| Barcode # | 9341625008608 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000512000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: BG-PC500S
Standard #550 Silver Foil Baking Cup (50pk)
$3.75
SKU: LTC550BPD
Patty Pans #550 BLUE POLKA DOT 100pc
$5.95
SKU: BG-PC408G
Standard #408 Gold Foil Baking Cup (50pk)
$3.40
SKU: PA1067H
Patty Pan #750 Silv/Black Polka Dot 50pk
$4.85
SKU: BG-PC500G
Standard #550 Gold Foil Baking Cup (50pk)
$3.75
SKU: LTC550PPD
Patty Pans #550 PINK POLKA DOT 100pc
$5.95
SKU: LTC700ASST
Patty Pans #700 ASSORTED 100pc
$6.95
SKU: LTC700GLD
Patty Pans #700 GOLD FOIL 100pc
$7.95