MondoPro 3" DEEP Cake Pan 10x7.5cm (4in)
SKU: 01MO164BRAND: Mondo
Commercial quality bakeware
Mondo Professional Round Cake Pan
Each piece of bakeware is made using a special 3003 alloy and is then anodized to harden and seal the surface. This produces an attractive smooth and safe finish ready for all your baking needs.
- Commercial quality bakeware
- Consistent even thickness
- Guaranteed - Will not rust, blister, chip or warp
- HANDWASH only
(01MO164)
| SKU | 01MO164 |
| Barcode # | 9342856002014 |
| Brand | Mondo |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.075m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: CT4R06
LOYAL / MONDO 4" DEEP Cake Tin 6" Round
$12.25
SKU: 01MO169
MondoPro 3" DEEP Cake Pan 22.5x7.5cm (9in)
$16.34
SKU: CT4R12
LOYAL Elite 4" DEEP Cake Tin 12" Round
$27.75
SKU: CT4R07
LOYAL Elite 4" DEEP Cake Tin 7" Round
$14.25
SKU: TN1090
Cake Tin Round 217mm (approx 9in)
$13.50
SKU: TN1070
Cake Tin Round 175mm (approx 7in)
$14.00
SKU: 01MO171
MondoPro 3" DEEP Cake Pan 27.5x7.5cm (11in)
$21.73
SKU: CT3HLF
LOYAL Elite Anodised cake Tin Half Slab 12x16x3"
$42.75